O nas Galeria Kontakt Zabiegi Cennik Browko MEN Zapisy Online

Zabiegi podologiczne

Podologia dziedzina medycyny zajmująca się diagnozowaniem i leczeniem  chorób stopy .Zabiegi podologiczne mają różnoraki charakter i wymagają od osoby praktykującej ten zawód odpowiedniej wiedzy.

Z zabiegów podologicznych przede wszystkim  korzystają pacjenci ograniczeni ruchowo, dotknięci chorobami skóry, osoby z cukrzycą, pacjenci z wadliwym ustawieniem stóp i deformacjami palców (haluksy, palce krogulcze), z dolegliwościami na stopach, tj.: odciskami, modzelami, brodawkami, a także wrastające, czy grzybicze paznokcie, pocące się stopy, rozpadliny na piętach.

W naszym Studiu znajdą Państwo zabiegi zarówno z zakresu Pedicure klasycznego jak i medycznego tzw. Podologii.Pełny pedicure podologicznyPedicure specjalistyczny, polegający na kompleksowym opracowaniu stóp.
Na zabieg składa się oczyszczająca kąpiel stóp, obcięcie, opiłowanie i nadanie kształtu paznokciom oraz jeśli to konieczne opracowanie paznokci pogrubiałych, grzybiczych i uszkodzonych, opracowaniu skórek, oczyszczeniu wałów paznokciowych, usunięciu zrogowaciałego naskórka, modzeli, odcisków, redukcji pękających pięt, terapii brodawek. Zabieg uzupełniony jest relaksującym masażem stóp z peelingiem oraz nawilżaniem specjalistycznym kremem.

Na życzenie klienta, jeśli nie ma przeciwwskazań, zgodnie ze sztuką wykonania pedicure podologicznego, polerowanie i nabłyszczanie płytki paznokci lub malowanie dowolnie wybranym lakierem.

Podczas wizyty otrzymasz zalecenia do pielęgnacji domowej.
Pedicure specjalistyczny dla diabetykówJest wykonywany przez specjalistę - podologa, który przeszedł odpowiednie szkolenie i jest świadomy ryzyka oraz konsekwencji przeprowadzonej terapii w przypadku występującej cukrzycy. W naszym salonie mogą Państwo liczyć na profesjonalizm i specjalistyczną opiekę.

Pedicure polega na delikatnym obmyciu stóp antyseptycznym płynem, obcięciu, opiłowaniu i nadaniu kształtu paznokciom oraz jeśli to konieczne opracowaniu paznokci pogrubiałych, grzybiczych i uszkodzonych, odsunięciu skórek, oczyszczeniu wałów paznokciowych,  usunięciu zrogowaciałego naskórka, modzeli, odcisków, oczyszczeniu pękających pięt, terapii brodawek. Relaksujący masaż stóp z nawilżającym kremem jest dopełnieniem zabiegu.
Na życzenie klienta, jeśli nie ma przeciwwskazań, zgodnie ze sztuką wykonania pedicure podologicznego, polerowanie i nabłyszczanie płytki paznokci lub malowanie dowolnie wybranym lakierem.

Podczas wizyty otrzymasz zalecenia do pielęgnacji domowej.
Opracowanie / skrócenie paznokci zmienionych chorobowoZabieg dedykowany dla osób borykających się z problemem skrócenia paznokci zdeformowanych, dystroficznych, przerośniętych i pogrubiałych, sprawiających kłopot, często bolesnych. Polega na oczyszczającej kąpieli stóp, obcięciu, opiłowaniu, nadaniu kształtu i opracowaniu paznokci oraz higieniczno-kosmetycznym oczyszczeniu wałów paznokciowych.
Usunięcie odcisku Konieczne jest wykonanie diagnostyki różnicującej odcisk od innych przypadłości podologicznych. Odcisk charakteryzuje się niewielkim miejscowym zgrubieniem naskórka oraz często obecnością głębokiego rdzenia znajdującego się w samym środku nagniotka. Często bywa bolesny przy ucisku. Konieczne jest jego usunięcie wraz z rdzeniem powierzchniowo przy użyciu skalpela lub dłutka podologicznego specjalnie przystosowanego do tego celu oraz podważenie i usunięcie rdzenia.

Zabieg jest bezpieczny i bezbolesny.
Terapia brodawekKonieczne jest wykonanie diagnostyki różnicującej brodawki od innych przypadłości podologicznych. Brodawki naskórkowe odgraniczone od skóry występujące na jej  powierzchni, brodawki płaskie głęboko wnikające w wyniku ucisku na podeszwie stóp, wywołane są przez wirus brodawczaka ludzkiego HPV. Brodawki mogą występować pojedynczo lub licznie, rozwijają sie w okresie od 6 tygodni do 5 miesięcy. Należy usuwać jak najwcześniej aby skutecznie, ograniczyć możliwość samozakażenia i rozprzestrzenienia. Zmiany usuwa się aplikując Kwas salicylowy 40-60%, kwas mlekowy 10%, kwas trój chlorooctowy 20-50% regularnie w odstępach 3-7 dni, pod kontrolą specjalisty. Konieczne jest więc przeprowadzenie terapii na którą składa się kilka wizyt, które ustalane są dla każdego indywidualnie.
Usunięcie modzela Jest to zabieg usunięcia warstwy zgrubiałego zrogowaciałego żółtego naskórka, usytuowanego na podeszwie stopy,  powstającego w wyniku nadmiernego przeciążenia stopy. Usunięcie tej zmiany polega na stosowaniu preparatów zmiękczających oraz usunięciu  zgrubiałej warstwy skóry skalpelem oraz jej ścieranie przy pomocy frezarki z odpowiednio dobranym frezem. Następnie na zdrową skórę aplikowany jest krem zawierający 30% mocznik.
Regeneracja pękających pięt Zabieg szczególnie polecany w przypadku głębokich i bolesnych pęknięć zgrubiałej skóry pięt, jak również w przypadku nadmiernego zrogowacenia w obrębie pięt. Polega na oczyszczeniu skalpelem i frezowaniu zrogowaciałego naskórka, oczyszczeniu rozpadlin oraz złuszczeniu nagromadzonej skóry. Skóra jest nawilżana i natłuszczana przez aplikację odpowiednio dobranego preparatu.
Zabieg regeneracyjny (potliwe stopy / sucha skóra stóp)  Na skutek zaburzenia gospodarki lipidowej stóp powstają problemy z przesuszoną skórą. W odpowiedzi na regulację termiczną organizmu może pojawić się problem nadmiernej potliwości. Przyczyną może być wiele innych zaburzeń, również chorobowych. Jeśli problem pojawia się nagminnie warto skonsultować go z podologiem.

Złuszczanie naskórka, regeneracja i rewitalizacja skóry maską odżywczą oraz kąpiel w odpowiednio dobranych preparatach, odświeżą stopy i pozwolą pozbyć się nieprzyjemnych dolegliwości. Terapia jest dostosowana w zależności do potrzeb klienta.
Badanie mykologiczne (pobranie materiału oraz wykonanie badania)Diagnoza grzybicy to przede wszystkim  badanie mykologiczne (mikroskopowe badanie opiłków paznokci), wielokrotna hodowla na podłożu Sabourauda, a nawet biopsja paznokcia.
Wykonujemy pobranie materiału do badania mykologicznego stwierdzającego rodzaj grzybicy lub innych infekcji bakteryjnych, oraz przekazanie go do laboratorium wykonującego badanie. Badanie wykonywane jest w okresie 5 tygodni po tym terminie analiza wyników badania. Obcięcie opiłowanie i nadanie kształtu paznokciom, opracowanie paznokci pogrubiałych i uszkodzonych. Usunięcie zainfekowanej płytki paznokciowej oraz oczyszczenie zainfekowanych tkanek w przypadku grzybic skórnych. Cały proces przeprowadzony jest z zachowaniem najwyższych standardów higieny i antyseptyki w celu zapobiegania rozprzestrzenianiu się infekcji.

Wykonana kąpiel odświeżająca z dodatkiem olejku z drzewa herbacianego oraz peeling skóry stóp, aplikacja odpowiednio dobranego preparatu przeciw grzybiczego.

Podczas wizyty otrzymasz zalecenia do pielęgnacji domowej.Korekta wrastającego paznokcia + tamponadaOdpowiednie oczyszczenie, obcięcie, opiłowanie i nadanie kształtu paznokcia. Oczyszczenie wałów paznokciowych. Oczyszczenie i zaopatrzenie hipergranulacji (ziarniny) wałów paznokciowych jeśli jest taka konieczność. Tamponada wrastających paznokci z aplikacją maści przeciwbakteryjnej / przeciwzapalnej.

Podczas wizyty otrzymasz zalecenia do pielęgnacji domowej.Klamra PodpharmAplikacja klamry korekcyjnej Podopharm jest skuteczną alternatywą dla bolesnego zabiegu chirurgicznego bez konieczności zrywania płytki paznokci. Dedykowana dla paznokci wrastających, zwiniętych, rurkowatych, zdeformowanych. Metalowy drucik wykonany ze stali implantologicznej, zakładany na paznokieć odciąga go od wałów paznokciowych, odciąża go likwidując ból. Noszona przez okres kilku tygodni pod kontrolą podologa,  prostuje płytkę paznokciową i zapobiega ponownemu wrastaniu.

Klamry Podopharm mogą być stosowane również u diabetyków i dzieci od 5. roku życia.
Rekonstrukcja płytki paznokcia Odbudowa uszkodzonej płytki paznokcia, po urazach, po zabiegach chirurgicznych, zniszczonych przez jednostki chorobotwórcze, wykonana na specjalistycznym żelu konstrukcyjnym aseptycznym, imitującym naturalny paznokieć.
Manicure specjalistycznyDedykowany dla dłoni z różnymi dolegliwościami chorobowymi, jak również dłoni zmęczonych, przesuszonych, zniszczonych np. używaniem środków chemicznych.
Na zabieg składa się zmycie lakieru jeśli jest taka konieczność, diagnoza dłoni i ocena kondycji paznokci. Obcięcie, opiłowanie i nadanie kształtu paznokciom, kąpiel dłoni, opracowanie skórek. Pielęgnacja w zakresie specjalistycznym pojawiających się na dłoniach i paznokciach dolegliwości np. odciski, zgrubienia, grzybice oraz inne infekcje płytki paznokci, korekta wrastającego paznokcia i inne.
Wygładzanie skóry rąk peelingiem, złuszczanie zrogowaciałego naskórka.  Aplikacja regenerującej i rewitalizującej maski. Relaksujący masaż dłoni.
Na życzenie klienta, jeśli nie ma przeciwwskazań, zgodnie ze sztuką wykonania manicure specjalistycznego, polerowanie i nabłyszczanie płytki paznokci lub malowanie dowolnie wybranym lakierem.

Podczas wizyty otrzymasz zalecenia do pielęgnacji domowej.