O nas Galeria Kontakt Zabiegi Cennik Browko MEN Zapisy Online

Wypełnianie zmarszczek – kwas hialuronowy

Kwas hialuronowy to naturalnie występująca w skórze substancja odpowiedzialna za właściwy poziom nawilżenia oraz napięcia i sprężystości skóry. Niestety wraz z wiekiem jego ilość w organizmie stopniowo maleje, dlatego z biegiem czasu obserwujemy objawy zwiotczenia cery,  przesuszenia, pojawiają się zmarszczki mimiczne, a cała twarz się zmienia i nierzadko traci młodzieńczy wygląd oraz kształt.  Na szczęście możemy pomóc naturze i zapewnić skórze właściwą ilość aktywnego kwasu hialuronowego, który zatrzymuje objawy starzenia oraz fantastycznie redukuje mankamenty urody, które już się pojawiły.  Aby przeciwdziałać utracie kwasu hialuronowego, jako specjaliści w  dziedzinie kosmetologii, aplikujemy go w wybrane obszary za pomocą cieniutkiej igły w celu wypełnienia zmarszczek i bruzd, a także modelowania ust. Preparaty zawierające kwas hialuronowy efektywnie nawilżają skórę, wygładzają, zwiększają jej gęstość, poprawiają kontur twarzy, a także fantastycznie i długotrwale kształtują usta. Efekt zabiegu jest błyskawiczny i spektakularny, a w dodatku utrzymuje się przez wiele miesięcy. Kwas hialuronowy wykorzystywany do wygładzania zmarszczek jest preparatem syntetycznym, co wyraźnie minimalizuje ryzyko wystąpienia reakcji alergicznej.

MODELOWANIE USTPiękne, proporcjonalne usta to jedna z rzeczy, na które zwracamy uwagę. Dzięki zastosowaniu kwasu hialuronowego możemy łatwo skorygować ich kontur, powiększyć objętość, podnieść opadające kąciki, a także wypełnić drobne zmarszczki wokół warg. Zabieg może być wykonywany bez względu na wiek. Usta są po nim lepiej nawilżone, odzyskują sprężystość i kolor.
Czy zabieg jest bolesny?Preparat kwasu hialuronowego wstrzykiwany jest  przy pomocy ampułko-strzykawki i bardzo cienkiej igły. Ze względu na to, że okolice ust są bardzo wrażliwie, przed zabiegiem nakładamy  profesjonalny krem silnie znieczulający.
Wskazania:

 • zwiększenie objętość wargi czerwonej
 • modelowanie konturu ust
 • wypełnienie drobnych zmarszczek wokół ust

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmiące piersią
 • problemy skórne typu zapalnego i/lub infekcje
 • skłonności do blizn przerostowych, choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

WYPEŁNIENIE ZMARSZCZEKZabiegi wypełniania zmarszczek kwasem hialuronowym należą do najpopularniejszych zabiegów z zakresu kosmetologii estetycznej. Działanie kwasu hialuronowego polega na wypełnieniu obszaru zabiegowego, kontrolowanym zwiększeniu jego objętości, czego efektem jest spłycenie zmarszczek i bruzd np. w okolicy ust.
Wskazania:

 • wypełnianie bruzd, fałdów i zmarszczek twarzy
 • wypełnianie wybranych obszarów ciała (dłonie, dekolt, szyja)

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmiące piersią
 • problemy skórne typu zapalnego i/lub infekcje
 • skłonności do blizn przerostowych, choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

WOLUMETRIA

Wolumetria twarzy to nic innego jak modelowanie jej konturów, aby skorygować lub przywrócić pożądany kształt. Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego za pomocą iniekcji, co zwiększa objętość tkanek miękkich w obszarach zabiegowych - zwłaszcza tam, gdzie obserwujemy najbardziej widoczny ubytek tkanki tłuszczowej. Zabieg odbywa się w znieczuleniu miejscowym. Preparat w zależności od potrzeb wypełnia: policzki, okolice skroni, żuchwy czy podbródka.
Wskazania:

 • poprawa owalu twarzy
 • wypełnianie wybranych obszarów twarzy
 • skorygowanie profilu
 • spłycenie zmarszczek i bruzd

Przeciwwskazania:

 • ciąża i karmiące piersią
 • problemy skórne typu zapalnego i/lub infekcje
 • skłonności do blizn przerostowych, choroby układu immunologicznego, immunoterapia, nadwrażliwość na kwas hialuronowy

Jak długo utrzymują się efekty zabiegu?Efekty zabiegu utrzymują się od 6 do 12 miesięcy w zależności od rodzaju zastosowanego preparatu. Po zabiegu linie na twarzy będą delikatniejsze i wygładzone.

Po zabiegu:Zazwyczaj zabieg nie wiąże się  z koniecznością zawieszenia na jakiś czas codziennych aktywności, jednak możliwe jest wystąpienie przejściowego obrzęku lub siniaków, których widoczność zależna jest od cech indywidualnych klienta.
Czy po zabiegu występują działania niepożądane?Po zabiegu możemy zaobserwować miejscowy  obrzęk lub/i niewielki siniak. Podczas zabiegów iniekcyjnych zawsze istnienie ryzyko infekcji, dlatego aby uniknąć efektów niepożądanych należy zastosować się do pozabiegowych wskazań specjalisty.