Fotoodmładzanie to zabieg, którego celem jest ogólna poprawa kondycji skóry, jej odmłodzenie oraz rewitalizacja. Podczas zabiegu skóra jest naświetlana wiązką lasera, który jednocześnie ją rozgrzewa. Odpowiednio przygotowana skóra jest pobudzona do tworzenia włókien kolagenowych. Odzyskuje swoją dawną sprężystość i jędrność. Fotoodmładzanie to zabieg, który można wykorzystać na twarzy, dekolcie, dłoniach czy ramionach.
Czy zabieg jest bolesny?
Fotoodmładzanie laserem może (choć nie musi) być dla niektórych osób nieprzyjemne. Klienci z reguły oceniają swoje wrażenia podczas terapii światłem lasera jako pewien – niekoniecznie dotkliwy – dyskomfort, chociaż niektórzy określają go jako ból o różnym natężeniu. W przypadku dużej wrażliwości klienta, możemy zastosować znieczulenie miejscowe specjalną maścią medyczną.
Jak przebiega zabieg?
Na początku dokładnie oczyszczamy obszar zabiegowy. Występujące tam włosy, należy wcześniej zgolić (najlepiej tuż przed zabiegiem). Następnie specjalista nakłada na skórę żel USG i przystępuje do właściwej terapii. W zależności od obszaru może ona trwać od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Do uzyskania optymalnych efektów zalecamy wykonać ok. 3 do 4 zabiegów w odstępach 3 do 4 tygodni.
Zalecenia po zabiegu:
Tymczasowym efektem ubocznym fotoodmładzania jest dość intensywne przesuszenie skóry. Dlatego w przerwach miedzy kolejnymi naświetleniami rekomendujemy, by poddać się zabiegom głęboko nawilżającym, odżywczym i dotleniającym skórę.
Wskazania:
- zmarszczki
- rozszerzone pory skórne
- wiotkość skóry
- przebarwienia
- nierównomierna struktura skóry
- zmiany potrądzikowe
Zalecenia po zabiegu:
- po zabiegu nie wolno się opalać, ponieważ może to wywołać trwałe przebarwienia i uszkodzenie skóry (nie należy też stosować leków czy preparatów zwiększających reakcję na promieniowanie słońca takich jak: dziurawiec, nagietek, skrzyp polny, kosmetyki z retinolem czy niektóre antybiotyki)
- należy stosować kremy z wysokim filtrem SPF 25-30 przez co najmniej 4 tygodnie po zabiegu
- kosmetyki i leki o działaniu złuszczającym można zastosować najwcześniej po upływie 2 tygodni
- bezpośrednio po zabiegu nie należy stosować preparatów drażniących: mydeł, spirytusu, dezodorantów, toników na bazie alkoholu
- tuż po zabiegu może wystąpić krótkotrwałe zaczerwienienie lub podrażnienie skóry
Przeciwwskazania:
- opalona skóra do 4 tygodni przed zabiegiem
- ciąża i karmienie piersią
- ostre stany zapalne skóry
- trądzik różowaty, bielactwo oraz łuszczyca
- tatuaż w miejscu wykonywania zabiegu
- zaburzenia hormonalne
- epilepsja
- leczenie retinoidami (pochodnymi witaminy A) w ciągu ostatnich 6 miesięcy
- stosowanie leków i ziół o działaniu fotouczulającym w ciągu ostatnich 6 tygodni
- nadwrażliwość skóry na światło
- tendencja do powstawania przebarwień
- opryszczka
- przebyte i czynne nowotwory skóry
- radioterapia lub chemioterapia przebyta w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- rozrusznik serca, pompa insulinowa
- leczenie steroidami w ciągu ostatnich 3 miesięcy
- stosowanie izotretynoiny
- cukrzyca