Szukasz skutecznego sposobu na odmłodzenie skóry? Jędrna, sprężysta i świetlista cera to marzenie każdej kobiety. Jeśli myślisz, że nie da się przywrócić skórze młodzieńczego wyglądu, to koniecznie poznaj tę innowacyjną metodę.
LASER FRAKCYJNY – ROZWIĄZANIE NA BRAK JĘDRNOŚCI SKÓRY
Dzięki postępowi technologicznemu, w dziedzinie medycyny estetycznej, możesz skorzystać z doskonałej alternatywy dla operacyjnych metod plastycznych, jaką jest LASER FRAKCYJNY!
Laser frakcyjny jest przepustką do bezinwazyjnego usuwania niedoskonałości skóry i przywracania jej młodego, zdrowego wyglądu. Terapia, za pośrednictwem oddziaływania energii świetlnej docierającej do komórek, w sposób kompleksowy i dokładny wpływa na procesy regenerujące oraz sprawi, że ponownie będziesz cieszyć się swoim wyglądem!
Zachęcamy do zapoznania się z opiniami naszych Klientów, które są najlepszym świadectwem na to, że wykonywane przez nas zabiegi świadczone są na najwyższym poziomie.
LASER FRAKCYJNY CO2 – CO TO JEST I JAK DZIAŁA
Jest jednym z najnowocześniejszych osiągnięć w medycynie estetycznej. Działanie tego lasera polega na kontrolowanym uszkodzeniu naskórka poprzez wytworzenie strumienia impulsów o mikroskopijnej średnicy tworząc tysiące mikrouszkodzeń (niewidzialnych gołym okiem), rozłożonych równomiernie po skórze głowicą skanującą. Pozostawiając wokół siateczkę, utworzoną z wysp zdrowej, nieuszkodzonej skóry. Prowokując proces gojenia się organizmu, w tym produkcję nowego kolagenu. Dzięki temu proces gojenia postępuje szybko poprzez wymuszenie naturalnego procesu odnowy. Najważniejsze jest to, że laser frakcyjny nie uszkadza całej skóry, ale ją dziurkuje, tworząc w niej mikrokolumny uszkodzeń, które są otoczone zdrową, nienaruszoną tkanką. To przyśpiesza regenerację uszkodzonych fragmentów skóry i zwiększa bezpieczeństwo zabiegów. Impulsy lasera wnikają w skórę w odpowiedniej odległości tak, by nie powodować oparzenia ale skutecznie pobudzić skórę właściwą do regeneracji. Jest to możliwe dzięki temu, że każde punktowe uszkodzenie otoczone jest fragmentem nieuszkodzonej, zdrowej tkanki, co pozwala na szybką odnowę. Światło lasera frakcyjnego CO2 wnika w głąb skóry i jest pochłaniane przez zawartą w komórkach wodę. W wyniku reakcji fototermicznej dochodzi do błyskawicznego podgrzania wody w tkankach, a potem jej odparowania, czyli ablacji, oraz wydzielenia ciepła, które uszkadza komórki, w tym także komórki kolagenowe. Równocześnie uruchamiane są procesy naprawcze, które powodują tworzenie się nowego kolagenu.
KLINICZNIE POPRAWA POLEGA NA EFEKCIE ,, ŚCIĄGNIĘCIA „ SKÓRY, ODNOWIENIA NIERÓWNEGO NASKÓRKA, WYPEŁNIENIA ROZMAITYCH BLIZN I USUNIĘCIA PRZEBARWIEŃ
JAK WYGLĄDA ZABIEG LASEREM FRAKCYJNYM
Zabieg laserem frakcyjnym zaczyna się od nałożenia na skórę kremu znieczulającego, tak aby zapewnić komfort w trakcie operowania laserem na skórze. Po 15 -20 minutach przystępuje się wykonania procedury, czyli oczyszczoną i odkażoną skórę poddaje się działaniu promieniowania laserowego.
Parametry wykonania zabiegu (wartość energii, ilość przejść przez skórę, powierzchnia „pokrycia” skóry dziurkami) uzależniona jest od problemu i okolicy zabiegowej. W trakcie zabiegu „dziurkuje” się skórę impulsami lasera za pomocą głowicy. Ilość „przejść” przez skórę może wahać się od 1 do 4. W trakcie jednego zabiegu „dziurkuje” się ok. 20-25% leczonej powierzchni skóry. Dzięki temu zachowujemy pozostałe 75-80% nienaruszonej zdrowej skóry, która potrzebna jest do przebudowy kolagenu i szybkiego gojenia. W trakcie naświetlania skóry laserem, i przez kilkanaście minut po, bardzo wskazane jest stosowanie chłodzenia nadmuchowego lub kontaktowego.
PO ZABIEGU
Często występuje powierzchowne złuszczanie naskórka, trwające max. do 7 dni po zabiegu, jest to efekt procesu jego odnowy. Bezpośrednio po zabiegu przez godzinę lub dwie pacjent może odczuwać dyskomfort podobny do reakcji po intensywnym opalaniu. Po zabiegu twarz jest zaczerwieniona i obrzęknięta. Może wystąpić pieczenie, świąd, skóra jest napięta i sucha. Odczuwać możemy lekki ból i dyskomfort. Z bliska i w dotyku skóra wygląda trochę jak papier ścierny (jest podziurkowana). Stan taki może utrzymać się ok. 2-3 dni. Następnie może pojawić się drobnopłatowe złuszczanie naskórka, jest to wynik ewakuacji martwych komórek skóry na zewnątrz. Czas złuszczania i gojenia jest uzależniony od mocy zabiegu jaka została dobrana i typu zabiegu tj. dermabrazja frakcyjna czy frakcja. Przeważnie czas gojenia trwa około kilku dni. Dodatkowo w przypadku mocnej frakcji procesowi gojenia może towarzyszyć delikatne zbrązowienie naskórka, utrzymujące się do 2 tygodni. Zdarzają się wprawdzie pacjentki, które na trzeci dzień po zabiegu idą do pracy (skóra regenerowała się rewelacyjnie, bądź była wykonana delikatna frakcja i drugiego dnia Panie miały zaróżowioną skórę i nie odczuwały dyskomforu), jednak w większości przypadków wymagane jest kilkudniowe pozostanie w domu.
EFEKTY PO TERAPII LASEREM FRAKCYJNYM
- skóra pozbawiona niedoskonałości,
- wzmocnienie struktury komórek,
- wzrost naprężenia i elastyczności tkanek,
- odbudowa zapasu kolagenu,
- likwidacja przebarwień,
- redukcja rozszerzonych porów,
- usunięcie blizn i rozstępów,
- wygładzenie zmarszczek.
GALERIA ZDJĘĆ EFEKTÓW PRZED I PO
GALERIA ZDJĘĆ PODCZAS WYKONYWANIA ZABIEGU
ILOŚĆ ZABIEGÓW
Jeśli zabieg ma mieć charakter profilaktyczny i odświeżający skórę, wówczas poprzestajemy na jednej sesji. Jeśli jednak potrzebujemy większej regeneracji (na przykład redukcji zmarszczek i większych porów, zmniejszeniu blizn) wówczas zaplanujmy cykl 3- 5 zabiegów w odstępach 4-8 tyg.. W zależności od rozległości i umiejscowienia zmiany kosmetyczka, w porozumieniu z pacjentem, może zadecydować o zwiększeniu odstępów czasu pomiędzy zabiegami. Każda sesja może trwać od 30 do 60 minut, w zależności od rozmiaru obszaru poddawanego zabiegowi. Ponieważ cykl regeneracyjny komórek trwa 28 dni, na kolejny zabieg można przyjść najwcześniej po tym okresie. Pełen cykl regeneracji tkanki to trzy miesiące, więc w pełni ocenić efekt zabiegu można dopiero po takim czasie. Przebudowa kolagenu powodująca dalsze wygładzanie i ujędrnianie skóry będzie trwała jeszcze przez 6-12 miesięcy po zabiegu.
KIEDY NAJLEPIEJ WYKONAĆ ZABIEG
Pomimo wysokiej skuteczności tego typu lasera, czas intensywne rekonwalescencji wynosi zwykle 2 dni. Dlatego większość pacjentów wybiera koniec tygodnia, jako dzień zabiegowy. W tym czasie spodziewamy się delikatnego obrzęku skóry i zaczerwienienia. Do tygodnia po zabiegu na skórze mogą się utrzymywać rumień niewielkiego stopnia i nierówności skóry. W tym czasie można nosić makijaż. Do tygodnia po zabiegu zalecamy stosowanie kremów łagodzących, unikanie basenu i sauny. Tak, jak po każdym zabiegu laserowym, obowiązuje 4-tygodniowa ochrona przed promieniowaniem słonecznym.
CZY ZABIEG JEST BOLESNY?
Zazwyczaj odczuwa się ciepło i kłucie (od delikatnego po mocniejsze, w zależności od mocy zabiegu i naturalnej odporności klientki) , które jest dobrze tolerowane przez pacjentów. Aby zmniejszyć dyskomfort pacjenta, przed zabiegiem stosuje się maść znieczulającą. W przypadku bardziej intensywnych zabiegów można zastosować doustne środki przeciwbólowe. Natomiast po zabiegu chłodny okład i maskę uspokajająca skórę.
KIEDY POWSTAJE I JAK DŁUGO UTRZYMUJE SIĘ EFEKT?
Rezultaty są natychmiastowe i postępujące. Światło lasera Fraxel pobudza również głębsze warstwy skóry do produkcji nowego kolagenu, którego wytwarzanie maleje z upływem lat. Optymalny efekt osiąga się zwykle po 2–3 miesiącach. Większość pacjentów zauważy różnice już w kilka dni po przeprowadzeniu zabiegu. Jednakże prawdziwą zaletą zabiegu jest “wymodelowanie” włókien kolagenu w głębokich warstwach skóry. W związku z tym pacjent będzie doświadczał stopniowej poprawy oraz wygładzenia i poprawy napięcia skóry na przestrzeni roku po przeprowadzeniu serii zabiegów. Zmiany naskórka i włókien kolagenowych wywołane laseroterapią Fraxel są trwałe; jednakże słońce, upływ czasu i ciążenie zbierają swoje żniwo. Laser fraxel „cofa wskazówki zegara”, ale nie sprawi, ze zegar stanie.
DZIAŁANIA NIEPOŻĄDANE SĄ NIEZWYKLE RZADKIE I OBEJMUJĄ:
Zabiegi laserowe, szczególnie, gdy urządzenie jest w doświadczonych rękach, są nie tylko skuteczne, ale i bezpieczne. Niemniej jednak każda pacjentka powinna mieć świadomość działań nie pożądanych (powikłań), które teoretycznie mogą się zdarzyć.
OTO ICH LISTA W KOLEJNOŚCI OD NAJCZĘŚCIEJ DO NAJRZADZIEJ WYSTĘPUJĄCYCH.
- Przebarwienie pozabiegowe To najczęstszy skutek uboczny zabiegów laserowych. Na początku jest to zaczerwienienie, a potem czerwone plamy, które na ogół po 2-3 tygodniach schodzą. Zdarza się jednak, że utrzymują się kilka miesięcy.
- Opryszczka. Jej pojawienie się byłoby niebezpieczne dla gojenia się twarzy, dlatego – szczególnie gdy ktoś ma do niej skłonności – trzeba profilaktycznie zastosować lek na opryszczkę, np. acyklowir (doustnie).
- Nadkażenie bakteryjne. Bardzo rzadko, ale jest możliwe. Dlatego bardzo ważne jest stosowanie maści Tribiotic po zabiegu (3x dziennie). Prosimy o obserwację gojenia, Nadkażenie bakteryjne nie zdarzyło się jeszcze u żadnego z naszych pacjentów. Dlatego ważne jest zachowanie higieny i stosowanie się do pielęgnacji po zabiegowej.
- Blizny przerostowe. Są osoby, które mają skłonność do blizn przerostowych. Takim osobom nie wykonuje się zabiegów laserem frakcyjnym. Skóra po zabiegu ma tworzyć suchą, jednorodną skorupę. Jeśli pojawi się na niej jakikolwiek wyciek, trzeba od razu umówić się na konsultację po zabiegową.
- Oparzenie
WSKAZANIA
- odmładzanie skóry twarzy, szyi, dekoltu oraz dłoni
- usuwanie zmarszczek i worków pod oczami
- wygładzenie i poprawa elastyczności , gęstości i sprężystości skóry
- poprawa owalu twarzy
- zwężenie rozszerzonych porów
- odnowa uszkodzonej przez słońce skóry, w tym rogowacenie słoneczne
- rozstępy
- wiotkość skóry ramion, brzucha, po porodzie,
- usuwanie przebarwień – zmian pigmentacyjnych ( ostudy, posłoneczne plamy) np. na twarzy, dłoniach.
- modelowanie zanikowych blizn chirurgicznych, powypadkowych, pooparzeniowych
- usuwanie – zmniejszanie min. blizn potrądzikowych, pourazowych , pooperacyjnych
PRZECIWWSKAZANIA DO WYKONANIA ZABIEGU
- Świeża opalenizna (na tydzień przed zabiegiem),samoopalacz, opalanie natryskowe
- Stosowanie wit A i beta karotenu ( na 2 tyg przed zabiegiem)
- Stosowanie antybiotyków ( na 2 tyg przed zabiegiem)
- Stosowanie leków zmniejszających krzepliwość krwi
- Stosowanie leków i ziół fotouczulających
- Skłonność do powstawania blizn przerostowych – keloidów
- Zaburzenia w gojeniu ran
- Przyjmowanie w ost. 6 m-cach retinoidów, izotretinoiny (Izotek, Curacne, Aknenormin)
- Ciąża i okres karmienia piersią
- Aktywne infekcje bakteryjne i wirusowe skóry poddawanej leczeniu
- Choroba nowotworowa
- Ciężkie i niewyrównane schorzenia ogólnoustrojowe
- (niewydolność nerek, cukrzyca, niestabilna choroba niedokrwienna serca)
- Przewlekłe zapalne dermatozy (np. łuszczyca, bielactwo, atopowe zapalenie skóry)
- Spożywanie alkoholu w czasie krótszym niż 24h przed zabiegiem
- Padaczka
- Rozrusznik serca
- Wykonanie do 4 tygodni przed innych zabiegów laserowych ,wypełniania zmarszczek, botoxu
- Rany otwarte w miejscu zabiegu
- Opryszczka w miejscu zabiegu
- Świeżo po zabiegach operacyjnych w miejscu zabiegu ( do 6 mcy )
- Sóra ze skłonnością do uczuleń i naczynkowa nie są przeciwwskazaniem do leczenia Fraxelem!
ZALECENIA PIELĘGNACJI PO ZABIEGU LASEREM FRAKCYJNYM
- Przez 24 godziny po zabiegu NIE MYJEMY TWARZY .
- Po zabiegu należy stosować maść np. Bepanthen derm lub alanthan i kremy np. Clarena Sensitive Line , Tricelles Atopic , Snail mask lub Avene Cicalfate lub Bioderma Cicabio pommade lub La roche posay cicalplast Baume B5 SPF 50, Aloes )
- Przez 2 dni po zabiegu unikać stosowania kosmetyków silnie drażniących skórę i zawierających alkohol. Nie wykonywać makijażu.
- Stosować ochronę przeciwsłoneczną – kremy z SPF > 30 / 50 przez okres ok. 4 – 6 tygodni po zabiegu
- Przez pierwsze 2 dni unikać alkoholu , wysiłku fizycznego.
- Przez 7 dni unikamy sauny, gorących kąpieli.
- Przez 30 dni unikamy solarium i kąpieli słonecznych.
- W okresie 7-10 dni po zabiegu należy zaprzestać stosowania kosmetyków peelingujących. Nie ingerujemy w naturalny proces złuszczania naskórka występujący po zabiegu.
- Nie należy wymuszać efektu złuszczania skóry (peeling, kwasy, vit a, pocieranie naskórka), proces ten powinien odbywać się naturalnie do momentu wygojenia się skóry.
- Po upływie 10-14 dni zalecane jest wykonanie zabiegu pielęgnacyjno – regeneracyjnego np. mezoterapii lub oxybrazji, oczyszczania wodorowego , mezoterapii bezigłowej. W celu uzupełnienia składników aktywnych i nawilżenia skóry po zabiegu.
- Efekty są spektakularne i widoczne już po pierwszym zabiegu i są one postępujące.
- Pełny rezultat zabiegu osiągamy w ciągu 2 – 3 miesięcy, po zakończonej terapii.